Detektory Metali Do Zastosowań Security – CEIA

Detektory Metali Do Zastosowań Security

Długoletnie doświadczenie w produkcji wykrywaczy metalu do zastosowań security pozwoliło firmie CEIA zaprojektować wiele różnych ich odmian tak, by było możliwe dobranie odpowiedniego wykrywacza do praktycznie każdego zastosowania. Główną część asortymentu stanowią detektory bramowe, które można podzielić na dwie podgrupy: detektory metalu – kolumnowe i detektory metalu – panelowe. Pozostałe to detektory ręczne oraz detektory stosowane w kabinach (śluzach) z drzwiami obrotowymi.

RODZAJE DETEKTORÓW SECURITY

Kolumnowe detektory bramowe
Te wykrywacze metalu mają przekrój stóp w kształcie okręgu lub elipsy. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Detektory kolumnowe zajmują też dużo mniej miejsca w stosunku do detektorów panelowych, co może ułatwić ich stosowanie w miejscach o ograniczonej powierzchni. Główną zaletą detektorów kolumnowych jest jednak brak występowania zjawiska kąta martwego, polegającego na częściowym przysłanianiu kontrolowanej osoby przez stopę detektora, a więc utrudniającego pracę strażnikowi obsługującemu detektor/detektory.

Panelowe detektory bramowe
Panelowe wykrywacze metalu posiadają parametry oraz obszar zastosowań zbliżone do detektorów kolumnowych. Istnieją jednak specjalne wersje detektorów panelowych, charakteryzujące się bardzo wysoką czułością, nieosiągalną w innych urządzeniach tej klasy. Takie detektory stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykrycie nawet najmniejszych przedmiotów metalowych (np. żyletki).

Detektory ręczne
Ręczne wykrywacze metalu mogą służyć do wspomagania pracy detektorów bramowych, kontroli listów, bagaży a w wykonaniu specjalnym również do pracy w więzieniach, szpitalach, przy badaniach archeologicznych itp.

Detektory do kabin (śluz) z drzwiami obrotowymi
Te wykrywacze metalu służą do zabudowania w kabiny (śluzy) wyposażone w dwoje drzwi obrotowych, a służących do bezobsługowej kontroli dostępu. Detektory te mogą posiadać stopy zarówno w formie kolumn jak również paneli.

 

Detektory metalu

 

WŁAŚCIWOŚCI DETEKTORÓW SECURITY

Wszystkie detektory metalu wykonane są z najwyższej jakości materiałów, posiadają solidną i stabilną konstrukcję, odporną na czynniki atmosferyczne. Minimalna odległość między dwoma pracującymi detektorami wynosi tylko 5 cm, a synchronizacja detektorów nie wymaga żadnego dodatkowego okablowania. Wykrywacze metalu firmy CEIA charakteryzują się wysoką rozróżnialnością a więc potrafią wykrywać przedmioty niebezpieczne takie jak pistolety, noże, granaty, jednak przedmioty osobiste typu sprzączki do pasków, monety, zegarki nie wywołują fałszywych alarmów. Prędkość przechwycenia czyli prędkość przejścia przez detektory bramowe wynosi od 0,01 do 15 m/s i nie wpływa na czułość urządzenia. Niektóre typy detektorów bramowych posiadają również tzw. lokalizator stref. Jest to zespół diod świecących umieszczony na jednej ze stóp detektora na całej wysokości okna a sygnalizujący orientacyjne położenie niebezpiecznego przedmiotu i jego przybliżone rozmiary. Większość detektorów metalu pozwala na podłączenie do komputera, który ułatwia regulację umożliwiając obserwowanie w sposób graficzny odpowiedzi detektora na zaburzenie pola elektromagnetycznego. Pozwala także na łatwe zarządzanie i nadzór z jednego punktu wielu detektorów po połączeniu ich w sieć. Wykrywacze metalu posiadają też szereg wbudowanych funkcji statystycznych takich jak zliczanie osób (detektory z licznikami przejść), zliczanie alarmów, czasu pracy czy wskazanie losowo wybranej osoby do kontroli.

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA DETEKTORÓW SECURITY

Detektory metali firmy CEIA są bezpieczne dla osób z rozrusznikami serca, kobiet w ciąży i nośników magnetycznych. Są też zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa elektrycznego (UE) oraz normami poziomu emisji EMC, CAA, CE.

5000+ Zrealizowane projekty, zapewniamy najwyższą jakość