System Domofonowy

System Domofonowy

INSTALACJA DOMOFONOWA
Oferowany przez nas System Domofonowy jest rozwiązaniem przeznaczonym do specjalnych zastosowań. Solidne wykonanie oraz zastosowane rozwiązania techniczne czynią system wandaloodpornym. Dzięki zastosowaniu magistral szeregowych do komunikacji oraz sterowania ograniczono ilość przewodów potrzebnych do wykonania instalacji. Takie rozwiązanie obniża koszty wykonania systemu oraz ułatwia ewentualną rozbudowę. W przypadku konieczności dołożenia domofonu wystarczy połączyć go z najbliższym już istniejącym punktem bez konieczności wykonywania połączenia z centralą.

System domofonowy umożliwia:

 • prowadzenie rozmowy pomiędzy operatorem i jego rozmówcą
 • podłączenie centrali domofonowej do lokalnej centrali telefonicznej
  a) łączenie rozmów przychodzących z zewnątrz na panel domofonowy
  b) „zamawianie” połączenia zewnętrznego przez panel domofonowy
 • nagrywanie rozmów na zewnętrzne rejestratory (zarówno telefonicznych jak i domofonowych)
 • podłączenie zewnętrznego wzmacniacza i głośników (odsłuch rozmowy przy użyciu zestawu głośnomówiacego)
 • podsłuch pomieszczenia (opcja)
 • prowadzenie rozmowy telefonicznej niezależnie od rozmowy domofonowej
 • podłączenie zewnętrznej słuchawki do panela domofonowego (tylko dla AD-PDO01/G)
 • podsłuch i możliwość rozłączenia prowadzonej rozmowy telefonicznej (możliwość włączenia się na trzeciego poprzez centralę telefoniczną)
 • podłączenie 25 kontrolerów (paneli domofonowych)
 • rozbudowę do 100 kontrolerów (paneli domofonowych) dzięki możliwości podłączanie dodatkowych klawiatur sterujących.

Zalety systemu:

Dzięki zastosowaniu magistral szeregowych do komunikacji oraz sterowania ograniczono ilość przewodów potrzebnych do wykonania instalacji. Takie rozwiązanie obniża koszty wykonania systemu oraz ułatwia ewentualną rozbudowę. W przypadku konieczności dołożenia domofonu wystarczy połączyć go z najbliższym już istniejącym punktem bez konieczności wykonywania połączenia z centralą.

Najbardziej narażone na uszkodzenia elementy tzn panele domofonowe nie zawierają elektronicznych układów sterujących które są montowane oddzielnie w miejscach o utrudnionym dostępie przez osoby niepowołane. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszono ryzyko celowego uszkodzenia domofonu jednocześnie zmniejszając koszty ewentualnych napraw.

W przypadku montażu zewnętrznego część sterującą można umieścić wewnątrz budynku nie narażając jej na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu wydłuża się żywotność układu oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii.

5000+ Zrealizowane projekty, zapewniamy najwyższą jakość